O mně

Vytváření interiérů je vždy dobrodružná cesta!

Kdo jsem?

Marcela Termerová
interiérový designér

Jsem interiérový designér, který rád vytváří interiéry inspirované přírodou. V ní nacházím smysl pro řád, soulad tvarů, barev a materiálů.

Interiérový design nabízí mnoho tvůrčích možností, které dokážou co nejvýstižněji odrážet způsoby života, zvyky a potřeby každého člověka. Každý interiér je pro mě výzvou pro hledání těchto možností a jako interiérový designér Vám mohu pomoci ve vytvoření prostředí nebo místa, které bude nejlépe odpovídat právě Vám.


 

Co mě přivedlo k mé práci?

Inspirací pro můj zájem o interiér design mi byl dlouhodobý pobyt v zahraničí - Holandsko s vodními kanály a starými mlýny, Řecko s nádhernými antickými památkami a nakonec stálezelené Irsko s kamennými megalitickými stavbami. Také cesty do Afriky za poznáním přispěly k rozvoji mého zájmu o vnímání jiných kultur a života lidí v závislosti na různých přírodních prostředí. Rozdílné zvyky obyvatel těchto zemí a z nich vyplývající i rozdílné způsoby a styly bydlení, zejména využívání rozličných materiálů a barevných kombinací v interiérech, ve mně probudily zálibu.

V Dublinu jsem měla možnost se jako asistentka prodeje interiérových doplňků seznámit blíže s výrobky pocházejícími z Afriky, vyráběnými ručně a převážně z recyklovaných nebo přírodních materiálů. Zde jsem si uvědomila, jak velkou inspirací je v životě člověka příroda, nápaditá a hravá, a kolik z ní se dá využít i vícekrát.

Myslím, že většina z nás ráda tvoří, vyrábí, fotí nebo se dívá se na hezká místa a věci kolem nás. Proč tedy kousek z okolního prostředí nepřenést i do našich interiérů!

„Příroda je můj největší učitel a rádce. Vidím v ní umělce, který umí sladit barvy, tvary a materiály tak, aby vždy lahodily oku a pohladily na duši. Stačí se na chvíli zastavit, vnímat ji, a pak už jen přenést přírodou vytvořené obrazy do našeho domova. Tam, kde se chceme cítit sami sebou, kde rádi odpočíváme, kde je nám prostě dobře."

Vzdělání

Limperts Academy of Design | Irsko

Můj Facebook

připravuje se

Můj Instagram
Napište mi